עגלת הקניות שלך ריקה

ערב הוקרה והצדעה לבתי חבד

ההשקעה בבתי חב"ד משתלמת - כך קראו הלילה הרב ישראל מאיר לאו ויו"ר יבואני סמסונג בישראל - לאלף ומאתיים אורחי ערב ההצדעה לשליחי הרבי שנערך בתל-אביב במעמד מרשים ביותר.

מאת: אתר צעירי חב

למעלה מאלף ומאתיים איש, שלוחי ושליחות הרבי בישראל, ידידי ותומכי בתי חב"ד, רבנים ואישי ציבור, כארבעים ראשי ערים בישראל וקהל רב התאספו כדי להצדיע לשלוחי הרבי בישראל העומדים בראש מפעל השליחות של הרבי, והעושים ימים כלילות להפצת אור התורה והחסידות בכ-250 ערים וישובים מקריית שמונה ועד אילת. 

את פני האורחים הרבים קיבלו אנשי צעירי-חב"ד, שהובילו את השלוחים ואורחיהם אל האולם ומאיצים בהם לתפוס את מקומותיהם. אט אט מתמלא האולם הגדול כשאת פני האורחים מקבל שלט גדול ומאיר פנים: חב"ד עם כל אחד". את שרביט ההנחיה נוטלים המנחה הוותיק הרב נפתלי רוט, ולצידו ד"ר אבשלום קור, שלאחר דברי פתיחה קצרים מזמינים את השליח הרב שמעון אלהרר, מנהל בית חב"ד במקום הנמוך ביותר בעולם - ים המלח, לקרוא את פרקו של הרבי בתהילים. את דבר בית-דין רבני חב"ד הביא הרב מנחם-מענדל גלוכובסקי, רב קהילת חב"ד ברחובות, שדיבר על העוצמה שבפעילות שלוחי חב"ד הפועלים בכוחו של המשלח - הרבי, וריתק את הקהל שעה ארוכה בסיפורים הממחישים את דאגתו של הרבי לכל יהודי בכל פינה בעולם.

נציג השלוחים, השליח הרב מרדכי גל, מנהל בית חב"ד ברמת גן סיפר על הקשר המיידי שנוצר בינו לרבי, ובעיקר מדאגתו של הרבי לכל יהודי, אותה הנחיל לשלוחים שבתפקידם דואגים ומסייעים לכל יהודי בכל פינה בעולם, בתפקידם המרכזי: להוות את הגשר המחבר ומקרין אהבה, אמונה, ותקווה לכל חלקי העם. הרב גל העומד בראש בית חב"ד מצליח ומשגשג תיאר בפני האורחים את פעילות השלוחים בארץ, במיוחד נוכח הקיטוב ההולך וגובר בעם.


מאור-פנים ואהבה לכל אדם

"תנועת חב"ד נותנת לעם ישראל את הדבר החשוב ביותר: מאור הפנים, ואהבה לכל אדם באשר הוא", קרא ראש עירית שדרות מר אלי מויאל שנשא דברים בשמם של ארבעים ראשי ערים ומועצות מקומיות שהשתתפו בערב ההצדעה. מר מויאל דיבר במילים חמות על פעילות השלוחים בישראל, ועל פעילות השליח בעירו, הרב זאב פיזם, המהווה כתובת לכל עניין יהודי בשדרות.

מר מויאל קרא לעמיתיו ראשי הערים בישראל, להירתם ולסייע לשלוחי חב"ד. "בערים בישראל פועלים מאות עמותות, ארגונים, וגופים המבקשים סיוע ועזרה ממנו. אנו כורעים תחת העומס. אני פונה אליכם: תנו לשלוחי חב"ד לטפל בפניות אלו, "כי אנשי חב"ד נותנים לעם ישראל את הדבר החשוב ביותר: מאור הפנים, ואהבה לכל אדם באשר הוא". בסיום דבריו, קרא ראש העיר לשלוחי חב"ד לדאוג שבשעה קשה זו, לא יגברו המתחים בעם לכדי קרע במלחת אחים ח"ו. מויאל הביע את ביטחונו שבסוף נראה שהכל לטובה.

בסיום דבריו המרגשים קרא המנחה בשמותיהם של ארבעים ראשי הערים ורשויות מקומיות שנטלו חלק באירוע, והודה להם בשם מרכז צעירי-אגודת-חב"ד והשלוחים. בזה אחר זה הוזכרו שמותיהם של ראשי ערים הגדולות בישראל, כאשר ראש העיר שהמנחה מקריא בשמו קם ממקומו ומציג עצמו בפני הקהל.


"שלוחי חב"ד - הלפיד שמדליק את האור של העם היהודי"

האורח המרכזי של הערב היה הרב הראשי לישראל לשעבר הרב ישראל-מאיר לאו, שכדרכו ריתק את הקהל הרב במשך שעה ארוכה בנאום מרגש שהרטיט את הלבבות. הרב לאו נשא דברים על חשיבות המושג שליחות סביב השליח הראשון בעם היהודי - משה רבינו שקיבל את הכוחות מהקב"ה ורק אז יכול היה לצאת לגאול את עם ישראל.

הרב לאו סיפר כי לפני עשרות שנים, בעת שביקר אצל הרבי ביחידות בשנת תשמ"ב, ביקשו ממנו מספר ידידים, שעמדו בראש בית רפואה בארה"ב, להכניס אותם אל הרבי למשך מספר דקות. לאחר שתיאם זאת עם המזכירות נכנסו חברי המשלחת אל הרבי ופירטו באוזניו את הבעיות הגדולות בפניהם ניצב בית הרפואה. הרבי הקשיב ובחיוך גדול רשם עבורם צ'ק של ח"י דולר ואמר להם "אתם יכולים להפקיד את הצ'ק הזה בבנק, אך גם לעשות בו שימושים אחרים כטוב בעיניכם". אין צורך לומר שבזכות ברכתו של הרבי בית הרפואה גדל והתפתח והינו אחד הגדולים היום, ובזכות ברכתו הקדושה של הרבי ניצלו חייהם של אלפי בני אדם.

כשאני מסתכל על האולם הגדול, אני רואה את כל השלוחים של הרבי שהם הצ'קים, עם הכיסוי, שהרבי חתם והשאיר בכל מקום ומקום. הם הלפיד שמדליק את האור של העם היהודי, וזה המסר עבורכם התומכים של הבתי חב"ד, יש לכם את הברכה של הרבי, יש לכם כיסוי לצ'ק הזה"...


"תרומה לבתי חב"ד בישראל היא הכדאית והמשתלמת ביותר"

נציג התורמים, מר אילן בן דב, יו"ר דירקטוריון 'סאני' יבואנית 'סמסונג' בישראל, הנמנה על ידידי רשת מועדוני נוער חב"ד בראשות השליח הרב אלימלך הרצל, נשא דברים בשמם של התורמים הרבים. מר בן-דב, שהגיע לערב ההצדעה כשהוא מלווה בתומכים נוספים, וביניהם יבואני החברה המתחרה 'נוקיה' בעבר ובהווה, קרא לאנשי העסקים ולתומכים הרבים שגדשו את האולם הגדול, לתרום ולהשקיע את כספם בפעילות בתי חב"ד בישראל.

"איש עסקים שניגש לביצוע עסקה, בודק את כל הפרמנטרים הקשורים לעסקה, ובעיקר עלות מול תועלת. תרומה לבתי חב"ד בישראל היא הכדאית והמשתלמת ביותר. כל איש עסקים היה מייחל לעובדים מסורים, חרוצים ואמינים כשלוחי חב"ד, העובדים כל ימות השנה סביב השעון, ללא משכורות מנופחות, ומתוך אמונה והשקעה בעבודתם. התרומה לבתי חב"ד מגיעה ישר למטרות שלשמן הם נתרמו, ולא למנגנונים מנופחים".

בסיום, בישר מר בן דב כי בכוונתו להקים בניין נוסף לזכרו של אביו, שלמה בן-דב, שישרת את פעילות מועדוני נוער חב"ד, הפועלים בקרב ילדי ובני נוער בעיירות פיתוח ומצוקה. בסיום דבריו הוזמנו אל הבמה הרב ישראל-מאיר לאו, הרב מרדכי-שמואל אשכנזי, הרב יוסף-יצחק אהרונוב והרב אלימלך להעניק למר בן דב תעודת הוקרה.

הרב מרדכי-שמואל אשכנזי, רבו של כפר-חב"ד סיפר כי הוא בא לחזק, אך יצא מחוזק מעוצמת השלוחים. "כרב שיושב בכפר-חב"ד, מגיעים מידי פעם לידיעתי דברים המתפרסמים בתקשורת שאינם מוסיפים כבוד לתנועת חב"ד. הרושם שמתקבל הוא שכאילו ישנה התפרקות ודעיכה, ותופעות מדאיגות הצצות על פני השטח. אך כאשר מגיעים למפגן אדיר שכזה, ורואים איזה צבא נפלא יש לרבי, צבא מאורגן וממושמע, רואים שתנועת חב"ד חיה, נושמת ומתעצמת, ורואים כיצד הרבי ממשיך להנהיג את חב"ד בעוז וביד רמה".

האורות כבים, ועל המסכים מוקרן הסרט 'אתגר' המתאר את האתגרים הרבים שהציב הרבי בפני השלוחים בכל פינה בעולם. המצלמה עוברת בין מדינות וחוצה אוקיינוסים, ומעבירה את האתגר שהציב הרב בפני כל יהודי: לשאוף תמיד ליותר, להמשיך לטפס מעלה מעלה, ולא לנוח לרגע".


מחזקים את השלוחים הפועלים ברחבי יש"ע

כעת מוזמן לשאת דברים מי שעומד בראש מפעל השליחות של הרבי בישראל, יו"ר אגודת-חסידי-חב"ד ויו"ר צעירי-אגודת-חסידי-חב"ד הרב יוסף-יצחק אהרונוב. הרב אהרונוב פותח את דבריו בפתגם על האופטימי המסתכל על החצי כוס המלאה והפסימי שמסתכל על חצי הכוס הריקה. "יש גם דרך שלישית, והיא דרכם של השלוחים: לקחת ולמלא את חצי הכוס ולהפוך אותה לכוס שלמה". הרב אהרונוב קרא שלא להסתפק בהישגי העבר, אלא תמיד להוסיף ולעלות בקודש. הוא סיפר על התשובה המופלאה שקיבלה אגודת-חסידי-חב"ד מהרבי בשנת תשמ"ט, בא אמר הרבי שכבר יש להם מאתיים, וכעת עליהם לשאוף לארבע מאות, ולהשתדל להשיג כפליים.

בהמשך חיזק הרב אהרונוב את השלוחים הפועלים ברחבי יש"ע והדגיש את תפקידה של תנועת חב"ד בעת הזאת, לצד המחאה והעברת דעתו של הרבי, במטרה לאחות את הקרעים ולאחד את העם. הרב אהרונוב הודה לכל התורמים והידידים, לראשי הערים, ולשלוחים ונשותיהם על מסירות נפשם בפעילותיהם הרבות למען עם ישראל.

נציג ילדי השלוחים, הת' שמחה גורליק מאשקלון, נשא דברים בשם צעירי השלוחים. הוא הזכיר את סבו ר' שמחה גורדצקי ע"ה, שעל שמו הוא קרוי, ועל מסירות נפשו ברוסיה הקומוניסטית, ותיאר את ההתמודדויות של שליח צעיר באשקלון, שאינו גדל בסביבה חסידית. שמחה הצעיר, ריגש בדבריו החמים את הקהל הרב וקרא לראש עיריית אשקלון מר רוני מהצרי לחוש את העוצמה והאחדות של השלוחים הפועלים בכל רחבי הארץ, ולהמשיך לסייע בפעילות חב"ד בעיר.


מעגלי ריקודים סוחפים

רגע השיא של הערב הגיע. אל הבמה מוזמן יו"ר הכינוס, מנהל אגף הסניפים בצעירי-חב"ד הרב ישראל ברוד שנושא דברים קצרים, וקורא בשמותיהם של עשרים השלוחים החדשים שיצאו בשליחות בשנה האחרונה. השלוחים הצעירים זוכים למחיאות כפיים ולעידוד מעמיתיהם השלוחים. בהמשך מציג הרב ברוד את מניין השלוחים שיצאו בשליחות בישראל בעשורים השונים לנשיאות הרבי, בחמישים וחמש שנות נשיאותו של הרבי: שמונה שלוחים יצאו משנת תשי"א ועד שנת תש"ל, 28 שלוחים יצאו בשליחות משנת תש"ל ועד שנת תשמ"ט, 88 שלוחים חדשים נוספו למפת השלוחים בישראל משנת תש"מ ועד שנת תשמ"ט, 89 שלוחים משנת תשמ"ט ועד שנת תש"ס, ו-73 שלוחים שיצאו במחצית העשור האחרון.

עם סיום הצגת שמות השלוחים, פוצחת התזמורת עם הזמר החסידי ר' שלמה כהן והכנר ר' מרדכי ברוצקי בניגון, והשלוחים והתורמים קמים ממקומותיהם באופן ספונטני, ופוצחים יחד ניגון ראש-חודש כסלו, המושר מידי שנה, עם סיום ה'רול-קול' במהלך כינוס השלוחים העולמי. האולם הגדול מתמלא אט-אט במעגלי ריקודים סוחפים, בשירה סוחפת וחזקה. המעמד המרגש נמשך דקות ארוכות, וההתרגשות ניכרת היטב על פניהם של השלוחים וידידיהם. בסיום, הודו מנחי הערב לאנשים הרבים שעמלו על הפקת האירוע ובראשם מפיק הערב: ר' מוטי הלפרין מצעירי-חב"ד.

אין ספק כי מעמד מרגש זה היה סיום ראוי ונאות לערב שאיחד את כל קצוות הארץ סביב העשייה החב"דית הבלתי פוסקת הנערכת יום ביומו על ידי שלוחי הרבי בכל רחבי הארץ.

שתף לחברים

שתף