עגלת הקניות שלך ריקה

עם ישראל חי!

בכל מקום בו שונאינו יביאו שנאה, נביא אנו אהבה, בכל מקום שהם יביאו מוות ל"ע, נביא אנו חיים, ובכל מקום בו הם יגדעו תפילה ותפילין נוסיף אנו בזה. ..

מאת: הרב זלמן וישצקי

 

בדיוק לפני שנה, כינוס שלוחי חב"ד העולמי בניו יורק, באחת הסדנאות ישבתי והקשבתי למרצה, שהרצה לפני קהל מגוון מאוד. הוא פתח כך: "יש ביניכם נשים וגברים, דתיים ושאינם, מאמריקה ומאירופה. שונים אתם האחד מחברו, אבל דבר אחד יש לכם במשותף, כולכם גרים בקרבה לבית חב"ד..."

אך אני מוצא משותף נוסף - אצל כולם השליח המקומי יעדר מהעיר בשבת הקרובה, לא ישמש כשליח ציבור ולא יקרא בתורה, כי השבת שלוחי הרבי מתכנסים יחד בחצרו של הרבי לוועידה היהודית הגדולה בעולם, הועידה העולמית של שלוחי חב"ד - "כינוס השלוחים"..

באחד הכינוסים משנים עברו, הנואם המרכזי ב'כינוס השלוחים' היה הרב הראשי של ברטניה, לורד דר' יונתן סאקס. בנאומו המונומנטלי סיכם הרב סאקס כך: "אם הנאצים חיפשו כל יהודי עם שנאה, הרבי מחפש כל יהודי באהבה".

דבריו אלו שבים אלינו השנה על רקע גל הטרור והרציחות ששטף את ארץ הקודש בחודשים האחרונים.. אז נכון, הממשלה והצבא צריכים לעשות את שלהם, והם אכן יעשו. אבל גם אנחנו, שאר בני העם בארץ ובעולם, גם לנו יש מה לעשות. בכל מקום בו שונאינו יביאו שנאה, נביא אנו אהבה, בכל מקום שהם יביאו מוות ל"ע, נביא אנו חיים, ובכל מקום בו הם יגדעו תפילה ותפילין נוסיף אנו בזה. כי ככה עשינו תמיד, ככה שרדנו בעבר וככה נשרוד גם בעתיד.

השלוחים מתכנסים השבוע לשאוב כוחות, כדי להמשיך להפיץ אהבה וחיים, תפילה ותפילין,  כי ככה, רק ככה נמשיך תמיד לומר בגאון ובשמחה, גם אם תוך כדי כאב עמוק ונשיכת שפתיים - 'עם ישראל חי'!

שתף לחברים

שתף