עגלת הקניות שלך ריקה

מצוייני צה”ל חזרו נרגשים מהסקי באספן

משלחת צעירי חב"ד עם מצוייני צה"ל חזרה ארצה לאחר שקיבלו הכשרה מיוחדת לגלוש סקי למרות המגבלות הפיזיות השונות. בית חב"ד באספן קולורדו בראשותו של השליח הרב מנדל מינץ הכין אירוח מרשים באיכותו שכלל אש"ל מלא ברמה גבוהה ביותר לרווחתם של החיילים

משלחת צעירי חב"ד עם מצוייני צה"ל חזרה ארצה לאחר שקיבלו הכשרה מיוחדת לגלוש סקי למרות המגבלות הפיזיות השונות.

בית חב"ד בעיירה היוקרתית אספן קולורדו אירח את המשלחת שכללה 13 איש. ביניהם פגועי ראש ופגיעות רב מערכתיות, וששה חיילים קטועי רגליים שהפתיעו את צוות המדריכים האמריקאי במוטיבציה הגבוהה לגלוש סקי ולשפר את יכולות השיקום שלהם. 

במהלך השבוע החיילים הישראלים פגשו בהר גם קבוצה של 400 חיילים אמריקאים שגלשו סקי לאחר שנפצעו במלחמת עיראק ואפגניסטן. אחד מהחיילים הישראלים המשמש קצין בצנחנים גילה נחישות יוצאת דופן והוכיח כי למרות קטיעה בשתי הרגליים הוא גלש סקי בעמידה על הפרוטזות! דבר שהדהים את המדריכים והחיילים האמריקאים, המורגלים לסקי בישיבה על כסא סקי מיוחד.

בית חב"ד באספן קולורדו בראשותו של השליח הרב מנדל מינץ הכין אירוח מרשים באיכותו שכלל אש"ל מלא ברמה גבוהה ביותר לרווחתם של החיילים. סופת השלגים בשדה התעופה בדנוור עיכב את הקבוצה שש שעות. בהמתנה לחידוש הטיסות. לאחר שהתברר כי הטיסות יחודשו רק למחרת, ארגן הרב מינץ רכב פאר לימוזינה ענקית מסוג האמר, שהסיע את הקבוצה עד לעיירה אספן המרוחקת 5 שעות נסיעה. חברי הקהילה היהודית על כל גווניה התאחדה סביב הפרוייקט המיוחד של בית חב"ד וערכה לכבודם מידי ערב פעילות משותפת בה הביעו את אהבתם הגדולה על מסירות נפשם של החיילים שנפצעו למען העם והארץ.

הרב מנחם קוטנר ממטה צעירי חב"ד למען נפגעי הטרור שעמד בראש המשלחת ציין כי ביום האחרון של הסקי ביקשו מספר חיילים לגלוש את כל ההר כולו עד לחניון במקום לרדת ברכבל, דבר שהוכיח את הצלחת המשלחת ומטרתה בכך שהחיילים קיבלו את הכלים המתאימים ליזום כל פעילות ולהתגבר על מגבלות הפציעה, המהווה נדבך חשוב להמשך תהליך השיקום.

החייל כפיר לוי שנפצע אנושות מפגיעה ישירה של טיל אר פי גי' בישוב נצרים, התרגש לגלות כי הוא יכול לגלוש סקי למרות השיתוק בצד אחד של הגוף, בעודו מחבק את הרב מינץ אמר "לעולם לא אשכח את החוויה המיוחדת שהענקת לי".

שתף לחברים

שתף